Aktualności

 • PROM na Otwartych Wodach: Paweł Kowalski

  Spotkanie połączone z koncertem prowadzi Paweł SZTOMPKE. Paweł KOWALSKI – wybitny pianista koncertujący na całym świecie, był pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który zagrał w Warszawie pod dyrekcją kompozytora.

 • Paweł Kowalski: Muzyka to moja pasja!

  Paweł Kowalski, jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów i wielki znawca twórczości Fryderyka Chopina, wystąpi z recitalem w najbliższy wtorek 1 marca o godz. 19 w Filharmonii Bałtyckiej, w rocznicę urodzin kompozytora. W wywiadzie udzielonym naszemu portalowi opowiada m. in. o tym, dlaczego nie został piłkarzem, jakie utwory gra najchętniej i jak rozpoznać, czy koncert był udany.

 • Sinfonia Iuventus rozpoczyna nowy sezon

  W sobotę 5.09 o godz. 19.00 inauguracja sezonu artystycznego Sinfonii Iuventus w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Koncertu będzie można posłuchać w Programie 2 Polskiego Radia.

 • Krakowski salon romantyczny Wizyta Druga

  W tradycji romantycznej salon artystyczny był miejscem wyjątkowym, w którym artyści spotykali się z wymagającą publicznością. Przekładając tę ideę na język współczesności i zmian, kierujemy do publiczności zaproszenie do spotkania w przestrzeni internetu. „Krakowski Salon Romantyczny” to przede wszystkim niebanalne w rozmaitości spotkanie z muzyką, poezją i rozmową. Rolę główną gra fortepian raz dosłownie, raz symbolicznie, a całość łączy miłość do sztuki, wartość ponadczasowa wybrzmiewająca z mistrzowskich kompozycji.